Kalıp zımbası ve matris ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız.
Filibe Taşlama üretiminizi desteklemek için; En kısa sürede ve en iyi kalitede kalıp zımbası ve matris üreterek sizlerin yanındadır. İhtiyaç duyulan diğer kalıp malzemeleri için irtibata geçmeniz yeterlidir.
open close

1989 yılında BULGARİSTAN'ın Filibe şehrinden göç edip, Bursa'ya yerleşen Naim SARITAŞ orada edindiği bilgi ve deneyimini bir firmada usta olarak çalışarak gösterdi. 1992 Yılında kendi işini yapmaya karar verdi ve evinin altında işyerini açarak doğup büyüdüğü yeri anlatan FİLİBE ismini seçti ve FİLİBE TAŞLAMA olarak faaliyet göstermeye başladı. İlk yıllarda küçük oğlu ve az sayıda makine ile sektöre fason taşlama hizmeti verdi. Zaman içinde makine sayısını arttırarak, başta otomotiv ve yan sanayisi olmak üzere makine ve kalıp sektörlerinde de hizmet vererek, taşlama alanını hızla genişletti. Özenli işçiliği ve kalitesi ile sanayi kuruluşlarının güvenini kazandı. 1997 Yılında Beşevler Küçük Sanayi Sitesine taşındı. Burada puntasız taşlama, yüzey taşlama, silindirik taşlama, delik taşlama tezgahlarını da alarak makine parkını ikiye katladı. Bu yatırmların ardınan artan işgücü ihtiyacı ve kalitenin devamını sağlamak için büyük oğlu da firmaya katıldı ve güçlerine güç kattı. Büyüyen firma 2 Adet Thenson 5 eksen CNC alet bileme tezgahını da alarak, taşlama işlerinde gösterdiği başarıyı bileme işlerinde de sürdürdü. Günümüz sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu taşlama ve bileme işlerine cevap verecek ideal bir firma yapısına kavuştu. Kurumsal yapıya kavuşmak için kızı da 2005 yılında işletmeye katıldı. Yakaladığı başarı ile hızla müşteri yelpazesini genişletti. Firma artan makine parkı nedeni ile 2006 yılında daha büyük bir işyerine taşındı. Yatırımlarına burada da devam eden firma CNC Torna ve kalıpçı frezeyi de makine parkına katarak büyümeye devam etti. "Filibe" markasını tescilleyen firma, ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek müşterilere daha iyi bir hizmet sunabilmek için, firma makine parkına değişik CNC tezgahlarını dahil etmiştir.

İmalat alanında kalite ve müşteri güvenini devam ettirmeyi amaçlayan firmamız yatırımlarına devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Sürekli değişen dünyada, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, yenilikçi, topluma ve çevreye saygılı, kendine güveni tam, sorumluluk sahibi, sektörde belirleyici ve öncü olmak.

MİSYONUMUZ

Taşlama ve bileme sektörünün ihtiyaç duyduğu teknolojiye uyum sağlamak ve kaliteyi en üst seviyeye çıkartmak. İmalatını gerçekleştireceğimiz ürünlerimizin en yeni teknolojik cihazlara uyumlu ve kaliteli olmasını sağlamak.